Araçlar MySQL Ücretsiz Veritabanı Oluşturma

• Cs 1.6 sunucumuz şimdilik yoktur, başkalarıyla karıştırmayın! (Discord: 7TtjQve)

F.T.H

Yönetici
27 Şub 2020
332
372
63
Merhaba,

SQL gerektiren eklentilerde kullanabileceğimiz ücretsiz bir sql veritabanı oluşturacağız.
Yalnız burada kullandığım site ücretsiz olduğu için hiçbir şekilde güvenmeyin. Yarın bir gün kapanır verileriniz boşa gidebilir o yüzden günlük yedeklerini alın.

Kullanacağımız Site:
Görüntüleme İzniniz Yok! Giriş yap veya üye ol.

Başka Kullanabileceğiniz Site:

Attığım siteye öncelikle kayıt olup giriş yapıyorsunuz.
Sağ üst bölümden Login butonuna basıp gelen ekranda Create Account yazan bölümü doldurduktan sonra kayıt işlemini tamamlayıp giriş yapın.

Not: Bunu cs 1.6 oyununda kullanacaksanız configs klasörü içerisinde modules.ini dosyasında mysql yazan kısmın yanında noktalı virgül ( ; ) var ise kaldırın.

1) VERİTABANI OLUŞTURMA

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol bölümden DATABASES kısmına geliyoruz ve CREATE NEW DATABASE butonuna basıyoruz.

1.jpg

Veritabanı bilgileriniz ekrana gelecektir, bu bilgileri not defterine kayıt edin ve kaybetmeyin.

2.jpg

Eğer buton gözükmüyorsa hesabınız açıkken ve Databases bölümündeyken bu bağlantıya tıklayın.

2) VERİTABANININ YEDEĞİNİ ALMA VE GERİ YÜKLEME

Veritabanını oluşturduktan sonra aynı bölümden ACTION yazan butona tıklayıp PhpMyAdmin yazan bölüme giriyoruz.

3.jpg

Daha sonra bize verdiği Username yazan kısmı kullanıcı adı bölümüne giriyoruz. Parola yazan kısma verdiği Password bölümündeki şifreyi giriyoruz.

4.jpg

Sol bölümden Veritabanı adımızın yazdığı kısma tıklıyoruz daha sonra Dışa Aktar deyip git butonuna tıklıyoruz.

6.jpg

Bu şekilde yedeğimizi almış olduk şimdi yedeği nasıl geri yükleyeceğimize bakalım;

Aynı şekilde veritabanımızın ismine tıklıyoruz daha sonra üst bölümden İçe Aktar kısmına tıklıyoruz, Gözat bölümüden bizim indirmiş olduğumuz veritabanı isminde SQL dosyasını seçip en alt kısma inerek Git butonuna tıklayıp yedeğimizi yüklemiş oluyoruz.

7.jpg

Son düzenleme:
8 Mar 2020
143
1
18
bizim indirmiş olduğumuz veritabanı isminde SQL dosyasını seçip en alt kısma inerek Git butonuna tıklayıp yedeğimizi yüklemiş oluyoruz.

birşey indirmedim fakat

F.T.H

Yönetici
27 Şub 2020
332
372
63
bizim indirmiş olduğumuz veritabanı isminde SQL dosyasını seçip en alt kısma inerek Git butonuna tıklayıp yedeğimizi yüklemiş oluyoruz.

birşey indirmedim fakat
Onu şimdilik yapmana gerek yok, eğer diyorum veritabanının yedeğini alırsan onu tekrardan yükleyebilirsin. Örneğin başka bir siteden ücretli bir veritabanı alırsan o yedek ile tekrardan oyuncuların bilgilerini yüklersin bu sayede veriler kaybolmaz. Bunu bir .txt dosyası olarak düşün.

F.T.H

Yönetici
27 Şub 2020
332
372
63
Yaw ben Turkcelestırılmısı goremıyorum ındırıcem fakat yok goremıyorum benmı korum

flox

Yeni Üye
21 May 2020
3
0
1
ben dışarı aktar diyorum ama bunu diyor Veritabanında tablo bulunamadı. napmam lazım

AliCeyhun

Yeni Üye
28 May 2020
3
0
1
Ben Şöyle Bi Hata Alıyorum Herşeyı Yaptım : [DarkLight] Veritabani baglantisinda hata olustu! Yetkiliye basvurun. Yardım edermısınız?